884 004 443    kontakt@azari.pl    Facebook    Instagram

AZARI
0
Brak produktów w koszyku
884 004 443    kontakt@azari.pl 
884 004 443    kontakt@azari.pl

Rynna Siba, rura Siba – popularne stalowe orynnowanie

utworzone przez | lut 23, 2024 | Białystok, Bydgoszcz, Elbląg, Galeco, Koszalin, Łomża, Olsztyn, orynnowanie, Poznań, rynna kwadratowa, rynna okrągła, Siba, Słupsk, Suwałki, systemy rynnowe, systemy rynnowe Siba, Szczecin

Orynnowanie, pomimo swej skromnej roli, pełni kluczową funkcję w utrzymaniu domu w dobrej kondycji, szczególnie podczas obfitych opadów deszczu czy śniegu. A jak wiadomo Polska słynie z różnorodnej pogody, dlatego tak istotny jest dobry wybór produktów, które będą służyć przez długie lata. Obok orynnowanie stalowe wciąż modne jest orynnowanie plastikowe nazywane orynnowanie PVC, jednak nowoczesna architektura sprzyja rozwojowi stalowy system rynnowy STAL. Jest on wytrzymały, zachowuje swój kolor, a dodatkowo posiada głęboką rynnę, dzięki czemu nie straszne mu będą ulewne burze.

Dlaczego rynna stalowa Siba?

Systemy rynnowe stalowe są produkowane ze stali skandynawskiej, która jest uznana na całym świecie za jeden z najlepszych materiałów dostępnych do wyprodukowania orynnowanie. Stal skandynawska w 100% podlega recyklingowi nie tracąc jakości. Stal, z której produkowane są elementy odwodnienie poziome takie jak: rynna siba, narożnik siba czy hak DDC typ P siba, ma niską masę i łatwo może być poddawana obróbce. Porównując ją z innymi metalami ma jeden z najwyższych współczynników rozszerzalności cieplnej, dzięki czemu orynnowanie Siba jest odporne i zachowuje jednolity wygląd. Systemy rynnowe Siba są wykonane ze stali o grubości 0,6mm, która jest jeszcze zabezpieczona warstwami ochronnymi. Powłoka cynkowa, która jest aplikowana na gorąco chroni rura spustowa Siba przed korozją, natomiast warstwa pasywacyjna i podkład stanowia podstawę dla kolorowej powłoki orynnowania.

rura spustowa siba tech

Orynnowanie Siba Tech – rozwiązanie, które podbiło serce wielu Klientów

System rynnowy Siba Tech to estetyka, jakość, niezawodność, wydajność, szczelność i łatwy montaż zamknięty w jednym systemie. Połączenie dwóch kształtów zapewnia lepszą szczelność w miejscu połączeń elementów. Zaślepka rynny Siba Tech posiada specjalną uszczelkę o odpowiednim kształcie a narożniki rynnowe Siba Tech mają długie ramiona w celu sprawnego odprowadzania wody opadowej. Profil rynny i konstrukcja narożnika sprawiają, że system Siba Tech jest wyjątkowo drożny. Oczywiście na efektywne odprowadzanie wody opadowej mają wpływ też elementy odwodnienia pionowego: kwadratowa rura spustowa o zaokrąglonych krawędziach czy kolanko. W porównaniu z innymi systemami rynny półokrągłe o rozmiarze 135 – Siba Tech ma o 13% większą wydajność.

Przeczytaj także: Orynnowanie dachu – wszystko co powinieneś wiedzieć o systemach rynnowych

Rynna kwadratowa i rynna okrągła w jednym – Siba Tech

System rynnowy Siba Tech to innowacyjne rozwiązanie łączące rynna kwadratowa metalowa i rynna okrągła metalowa. Warto zauważyć, że niezależnie od wybranego kształtu i kierunku montażu: rynna siba round, narożnik siba tech, siba tech zaślepka to stałe elementy systemu. System rynny głębokiej umożliwia wybór dowolnego frontu i dobór do niego odpowiednich elementów odwodnienia pionowego: siba tech rura spustowa, siba tech kolano, siba tech wylewka. Nowoczesny kształt podkreśli wyjątkowość Twojego domu i doda mu elegancji.

zaślepka siba tech

Haki do rynien – hak DDC typu H

Do mocowanie rynny służą specjalne haki rynnowe. Hak DDC typ H jest mocowany do deski czołowej, który służy do stabilnego zamocowanie rynny. Wykonany jest ze stalowej blachy o grubości 1mm malowanej proszkowo, dzięki czemu masz gwarancję trwałości i stabilności zamocowania. Natomiast hak DDC typ P jest wykonany z płaskownika i to on stanowi częstszy wybór do zamocowania rynny. Hak DDC typu H siba tech jest elementem zmiennym systemu, który jest dedykowany do odpowiedniego frontu rynny: półokrągłego lub kwadratowego.