884 004 443    kontakt@azari.pl    Facebook    Instagram

AZARI
0
Brak produktów w koszyku
884 004 443    kontakt@azari.pl 
884 004 443    kontakt@azari.pl

Strefa okapu

FILTRY
Podkategorie
Cena
- PLN
Biokominek do użytku:
Wizja ognia
Kolor obudowy
Kształt linii ognia
Rodzaj biokominka
Posiada szybę?
Posiada izolację?
Zabudowa biokominka
Pojemność palnika
Ilość palenisk
Długość palnika
Stosowane w systemie

Strefa okapu

Strefa okapu, znana również jako strefa wokół okapu, to obszar wokół budynku, gdzie zachodzi wiele ważnych procesów związanych z odprowadzaniem wody opadowej z dachu i utrzymaniem suchego i bezpiecznego otoczenia budynku. Strefa okapu pełni kluczową rolę w ochronie domu przed wilgocią, uszkodzeniami oraz utrzymaniem stabilnych fundamentów budynku.

Co należy do strefy okapu?

Najbardziej znanym elementem okapu jest pas nadrynnowy, który jest odpowiedzialny za odprowadzanie wody z połaci dachowej do rynien. Kolejnym istotnym produktem są okapowe elementy wentylacyjne z grzebieniem lub bez grzebienia, które zabezpieczają połac dachową przed dostaniem się gryzoni czy ptaków. Alternatywa dla okapowego elementu wentylacyjnego jest siatka ochronna okapu o długości rolki 5mb. Sprawdź nasze produkty i ochroń swój dom przed intruzami.

Jak ochronić dom przed ptakami i gryzoniami?

Jak już wspomnieliśmy skuteczną ochronę połaci dachowej stanowią zamontowane grzebienie lub siatka ochronna okapu. Dużym atutem takiego rozwiązania jest fakt, że zwiększamy wydajność wentylacji dachowej. W ofercie IVT znajdziesz sztywne, polipropylenowe elementy, które zabezpieczą część okapową dachu, jak również elastyczne grzebienie, które dopasują się do profilu pokrycia.