884 004 443    kontakt@azari.pl    Facebook    Instagram

AZARI
0
Brak produktów w koszyku
884 004 443    kontakt@azari.pl 
884 004 443    kontakt@azari.pl

SIBA Round – rura spustowa

Rura spustowa jest głównym elementem odwodnienia systemu rynnowego, a jej zadaniem jest odprowadzanie wody opadowej do zbiornika.

Cena:

37,25 203,36 

-
+

Rura spustowa jest często nazywana rurą odpływową. Jest to niezbędny element każdego systemu rynnowego. Służy do odprowadzania zebranej wody deszczowej z rynien na zewnątrz budynku. Dodatkowo kieruje wodę w dół i z dala od fundamentów oraz terenu wokół budynku. Rura spustowa ma pionowy, cylindryczny kształt i jest mocowana do dolnego końca rynny.

O czym musisz pamiętać?

Wielkość oraz kształt dachu decyduje o naszym wyborze rynien, ich rozmieszczeniu czy mocowaniu. A co z tym idzie – doboru każdego elementu dachu takiego jak rura spustowa. Pamiętaj, że system orynnowania powinien sprawnie odprowadzać wodę opadową, być szczelnym, a jego elementy powinny do siebie pasować. Aby osiągnąć taki efekt najlepiej wybrać system rynnowy u jednego producenta.

Ile rur spustowych potrzebuję?

Jest o zależne od wielu czynników. Jeśli posiadasz okap o długości 10m wystarczy jedna rura spustowa, ale jeśli jest on znacznie większy - będziesz potrzebować większej ilości rur. A co z rozmiarem? Rury spustowe występują w rozmiarze: 75mm, 90mm, 100mm, 1250mm, dzięki czemu możesz idealnie dobrać produkt do swojego pokrycia dachowego.

Kup w zestawie