884 004 443    kontakt@azari.pl    Facebook    Instagram

AZARI
0
Brak produktów w koszyku
884 004 443    kontakt@azari.pl 
884 004 443    kontakt@azari.pl

Zabezpieczenia przeciwśniegowe

FILTRY
Podkategorie
Cena
- PLN
Biokominek do użytku:
Wizja ognia
Kolor obudowy
Kształt linii ognia
Rodzaj biokominka
Posiada szybę?
Posiada izolację?
Zabudowa biokominka
Pojemność palnika
Ilość palenisk
Długość palnika
Stosowane w systemie

Zabezpieczenia przeciwśniegowe

Wyświetlanie wszystkich wyników: 26

Nie raz słyszeliśmy o nieszczęśliwych wypadkach, że duża warstwa śniegu spadła z dachu i zraniła przechodniów. Aby uniknąć takich sytuacji i nie bać się o swoje dzieci biegające zimą z sankami przy domu należy zadbać o konstrukcje dachu już przed tym, zanim spadnie śnieg. Jest to podobne do gry w szachy – robiąc krok musisz przewidzieć, co zrobi Twój przeciwnik, aby nie być zaskoczonym. Sklep Azari.pl oferuje szeroką gamę produktów zabezpieczenia przed śniegiem. Już teraz zobacz produkty marki IVT i ciesz się spokojem w każdą zimę. 

Śniegołapy – czy rzeczywiście łapią śnieg? 

Na co dzień często spotykamy się z określeniem śniegołap. Jak sama nazwa wskazuje powinien łapać śnieg, ale jak to zrobi skoro jest tylko prostym przyrządem o którym zapomina wiele osób podczas budowy domu? Śniegołapy mają różne formy. Mogą być: 

  • Drabinkami przeciwśniegowymi, które należy przymocować za pomocą wsporników lub specjalnych mocowników 
  • Rurami przeciwśniegowymi, które umieszczone ponad sobą w odpowiedniej konstrukcji stanowią barierę dla śniegu 

Zalety śniegołapów 

Oprócz oczywistej zalety jaką jest ochrona przed urazami mechanicznymi spowodowanymi zsunięciem się ciężkiego śniegu wyróżniamy wiele innych czynników, dlaczego warto kupić śniegołapy. Oto kilka z nich: 

  • Jak wiemy nagłe obciążenie spowodowane dużymi ilościami śniegu może wpływać na integralność konstrukcji dachu. Zabezpieczenia przeciwśniegowe sprawiają, że obciążenie jest równomiernie rozłożone na całej powierzchni dachu, co zmniejsza ryzyko przeciążenia konstrukcji i potencjalnych uszkodzeń. 
  • Duże ilości śniegu zsuwającego się z dachu mogą blokować rynny i utrudniać swobodny odpływ wody deszczowej. Zabezpieczenia przeciwśniegowe zapobiegają temu, umożliwiając swobodny przepływ wody przez rynny i rury spustowe. 
  • Zastosowanie zabezpieczeń przeciwśniegowych może przyczynić się do ograniczenia kosztów związanych z usuwaniem śniegu z dachu. Dzięki wcześniejszemu zainstalowaniu śniegołapu możesz uniknąć konieczności angażowania specjalistycznych usług do usuwania śniegu z dachu w trudno dostępnych miejscach. 
  • Zabezpieczenia przeciwśniegowe mogą przyczynić się do zwiększenia trwałości dachu. Zapobiegają one nagłym obciążeniom spowodowanym przez gromadzący się śnieg, co pozwala na przedłużenie jego żywotności. 

Zabezpieczenia przeciwśniegowe – czy są drogie? 

W swojej ofercie posiadamy produkty firmy Ruukki oraz IVT. Dbamy o zadowolenie naszych Klientów, dlatego stawiamy na konkurencyjne ceny idące wraz z maksymalnym zadowoleniem Klienta z zakupów w naszym sklepie. Zobacz naszą ofertę! W razie pytań czekają na Ciebie nasi specjaliści.