884 004 443    kontakt@azari.pl    Facebook    Instagram

AZARI
0
Brak produktów w koszyku
884 004 443    kontakt@azari.pl 
884 004 443    kontakt@azari.pl

Orynnowanie dachu – wszystko co powinieneś wiedzieć o systemach rynnowych

utworzone przez | lut 12, 2024 | Białystok, Bryza, Bydgoszcz, Elbląg, Galeco, Koszalin, Łomża, Olsztyn, Poznań, rynna kwadratowa, rynna okrągła, Siba, Słupsk, Suwałki, system rynnowy galeco, system rynnowy PVC Bryza, systemy rynnowe, systemy rynnowe Siba, Szczecin

Deszcz pada, a Twój dach się broni. Mniej więcej tak wygląda walka deszczu z orynnowaniem. Systemy rynnowe to istotny element każdego domu. Systemy rynnowe odpowiadają za sprawne odprowadzanie wody opadowej z powierzchni dachu. Dzięki temu zapobiegamy wielu szkodom wewnętrznym i zewnętrznym, takim jak zacieki na elewacji czy gromadzenie się wody w jednym miejscu i tworzenie się kałuż. Niedrożny system rynnowy doprowadza do przelania się wody w rynnach, co ma wpływ nie tylko na elegancję budynku, ale też użytkowanie. Dlatego tak istotne jest, aby wybrać odpowiedni system rynnowy złożony z elementów odwodnienie poziome, takie jak rynna, narożnik zewnętrzny rynnowy, narożnik wewnętrzny rynnowy, zaślepka rynny, łącznik rynny, hak rynnowy, osłona przeciwrozpryskowa, czy wspornik rynny, a także elementy odwodnienie pionowe: rura spustowa, sztucer, wylewka, kolanko, trójnik, redukcja rury czy przelew kanalizacyjny.

Życie w dobrym humorze – jakie systemy rynnowe chronią dom przed zalaniem?

Jest wiele opinii na temat najlepszego systemu rynnowego. Ale co wpływa na te opinie? Przede wszystkim pierwszym zmysłem, który reaguje na otoczenie jest wzrok. Ważne jest dla nas, aby system rynnowy był elegancki i współgrał z bryłą budynku. Jeśli ten warunek jest sprawdzony, dopiero zwracamy uwagę na jego szczelność, funkcjonalność czy wydajność. W związku z tym, czy da się jednoznacznie wyznaczyć najlepszy system rynnowy? Oczywiście, że nie. Stając przed wyborem orynnowanie domu musisz w pierwszej kolejności wiedzieć, jaki rozmiar orynnowania potrzebujesz. Najpopularniejszym rozmiarem rynnowym do budynków jednorodzinnych jest rozmiar 125/90mm. Jednakże nie jest to reguła. Następnie musisz zdecydować, czy interesuje się orynnowanie stalowe czy orynnowanie PVC. O różnicach, wadach i zaletach system rynnowy stalowy i system rynnowy PVC przeczytasz tutaj. Kolejną sprawą jest dobór koloru orynnowania. Powinien być on uzależniony w pierwszej kolejności od koloru pokrycie dachowe, a także elewacji i otoczeniu. Dzięki dużemu wyborowi kolorów systemów, takich jak: system orynnowania Siba, system orynnowania Bryza czy system orynnowania Galeco możesz stworzyć kompatybilny projekt lub znacząco kontrastujący.

Kształty rynien – jaki wybrać?

Rynny kwadratowe czy rynny okrągłe? Rynny kwadratowe zyskały popularność całkiem niedawno. Jest to spowodowane designem, który idealnie pasuje do nowoczesnej, geometrycznej architektury budynków. Zauważmy, że teraz coraz częściej widzi się domy z dużą liczbą przeszkleń w stonowanych odcieniach z wieloma finezyjnymi funkcjami wewnątrz. Producenci, tacy jak Galeco czy Siba dbają o zadowolenie Klientów nowoczesnej i tradycyjnej architektury. Nowością 2023 roku był system dwóch rynien – Siba Tech, która łączy w sobie obydwa kształty rynien. Do tego znajdziesz kompatybilne elementy odwodnienia pionowego, takie jak kwadratowa rura spustowa, kwadratowy uchwyt rury czy kwadratowy sztucer. Siba Tech jest to system rynny głębokiej – system pojemny i bardzo szczelny.