884 004 443    kontakt@azari.pl    Facebook    Instagram

AZARI
0
Brak produktów w koszyku
884 004 443    kontakt@azari.pl 
884 004 443    kontakt@azari.pl

SIBA Round – redukcja rury spustowej

Redukcja rury spustowej w systmie rynny okrągłej Siba Round znalazła zastosowanie jako łącznik rury spustowej z rurą kanalizacyjną.

Cena:

23,75 

-
+

Redukcja rury spustowej marki Siba jest elementem wykonanym z PVC, który stosuje się w celu zmniejszenia średnicy rury spustowej i dostosowania przepływu wody deszczowej do danego systemu rynnowego. Służy ona do przejścia z większej średnicy rury na mniejszą średnicę, umożliwiając tym skuteczne odprowadzenie wody z dachu do systemu kanalizacyjnego.

Kiedy stosuje się redukcję rury spustowej?

Czasami konieczne jest zmniejszenie średnicy rury spustowej, aby dostosować przepływ wody deszczowej do wymagań systemu rynnowego. Na przykład, jeśli na danym obszarze dachu zbiera się mniej wody niż na innych obszarach – wtedy można zastosować redukcję rury spustowej i zmniejszyć jej średnicę w celu zapewnienia odpowiedniego przepływu. Redukcja Siba pasuje do systemów 150/100, 150/90, 125/100, 125/90 oraz 100/75.

Czy da się obciążyć system rynnowy?

Na górnych piętrach budynku woda ma większy spadek, dlatego stosuje się tak większą średnicę rury spustowej. Na niższych piętrach lub w dolnych obszarach dachu spadek jest znacznie mniejszy. W tych miejscach zastosowanie redukcji rury spustowej zmniejsza obciążenie systemu rynnowego i zapobiega nadmiernemu przepływowi wody.

Kup w zestawie