884 004 443    kontakt@azari.pl    Facebook    Instagram

AZARI
0
Brak produktów w koszyku
884 004 443    kontakt@azari.pl 
884 004 443    kontakt@azari.pl

Rynna kwadratowa czy okrągła – nieograniczone możliwości Siba Tech

utworzone przez | mar 26, 2024 | Bryza, Bydgoszcz, Elbląg, Koszalin, Olsztyn, orynnowanie, Poznań, rynna kwadratowa, rynna okrągła, Siba, Słupsk, Suwałki, systemy rynnowe, systemy rynnowe Siba, Szczecin

Gdzie kupię rynny Siba Tech? Który kształt rynny jest lepszy? Co wyróżnia rynny Siba Tech? Co to za system Siba Tech? Jeśli zaczynasz przygodę o nazwie “budowa domu” to te pytania jak najbardziej mogą Cię nurtować.

Na rynku jest wiele systemów rynnowych. Możesz wybrać system plastikowy – czyli system rynnowy PVC lub system stalowy, nazywany system STAL. Następnym kryterium jest kształt rynny – rynna kwadratowa czy rynna okrągła. System Siba Tech jest najbardziej uniwersalnym i wydajnym systemem rynny głebokie, który łączy w sobie dwa kształty. Poznaj zalety tego systemu!

Rynny Siba Tech

Jednym z głównych atutów systemu rynnowego, który dostaniesz w sklepie internetowym Azari.pl – Siba Tech jest połączenie dwóch kształtów – rynny kwadratowej i rynny półokrągłej, umożliwiające dopasowanie do każdego rodzaju dachu. Elementy odwodnienia poziomego, takie jak: rynna czarna Siba Tech, narożnik Siba Tech, łącznik rynny Siba Tech i zaślepka – denko Siba Tech są stałymi komponentami systemu. Oznacza to, że narożniki i denka mogą być zamontowane, tak aby pasować do frontu kwadratowego i frontu półokrągłego i mają charakterystyczne nazwy, np. zaślepka rynny lewa kwadratowa/prawa półokrągła.

Przeczytaj: Rynny okrągłe, kwadratowe czy ukryte? Jaki system rynnowy oferuje marka SIBA?

System rynnowy stalowy Siba Tech

System rynnowy Siba Tech można dopasować do estetyki każdego budynku. Nowoczesny design systemu, a także umieszczone na zaslepkach logo podkreśla jego charakter, dodając elegancji całej konstrukcji dachu i ułatwiając kreatywne projektowanie budynków. Dzięki połączeniu dwóch różnych kształtów, dopracowaniu szczegółów produktów system Siba Tech zapewnia doskonałą szczelność w miejscach połączeń elementów. Zauważ, że łącznik rynny Siba działa na zasadzie zapięcia bransolety od zegarka, a specjalna czterokomorowa uszczelka z wypustkami ułatwia montaż. To jedna z licznych zalet systemu Siba Tech.

Hak DDC typ H a hak DDC typ P Siba

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak haki rynnowe Siba Tech wpływają na wygląd całego systemu. Nie da się pominąć faktu ceny – hak DDC typ H jest dużo tańszy od hak DDC typ P. Jednak bardziej estetycznie wyglądają haki typu P wykonane z płaskownika. Typ H jest wykonany z blachy, a grubość surowca wynosi 1mm. Jednak to od Ciebie zależy, który hak wybierzesz.

haki rynnowe – hak ddc typ p siba tech

Wydajność systemu Siba Tech

Na początku warto zauważyć, że rynna Siba ma szerokość 140mm i jest stworzona ze stali o grubości 0,6mm powlekanej powłoką GreenCoat RWS Pro. Posiada pionowe ścianki wulstwy, które dają wrażenie smukłości i nowoczesności. Dodatkowym atutem dla dekarzy jest podwinięta krawędź końcowa, która ułatwia cięcie rynny. Jednak za odprowadzanie wody deszczowej w głównej mierze odpowiada rura spustowa. Czy wiesz jak wygląda przepływ wody w rurze spustowej? Wyobraź sobie tornado tylko wodne zamknięte wewnątrz rura spustowa kwadratowa. Woda płynie okrężnie po ściankach. Mogłoby się zdawać, że w rurze kwadratowej jest inaczej. Rura spustowa kwadratowa Siba dzięki delikatnie zaokrąglonym ściankom umożliwia przepływ wody w taki sam sposób, jak w rurze okrągłej.