884 004 443    kontakt@azari.pl    Facebook    Instagram

AZARI
0
Brak produktów w koszyku
884 004 443    kontakt@azari.pl 
884 004 443    kontakt@azari.pl

Decoverni Travertin 15kg Trawertyn masa do kreatywnego modelowania

Masa wyprodukowana na bazie naturalnych spoiw kamiennych i pyłu marmurowego. Oddychająca, odporna na glony i pleśnie. Zmywalna.

Cena:

398,70 

-
+

Masa wyprodukowana na bazie naturalnych spoiw kamiennych i pyłu marmurowego. Oddychająca, odporna na glony i pleśnie. Zmywalna.

Sposób użycia: do 15kg opakowania Trawertynu należy dodać 4,8L wody.

Sposób przygotowania powierzchni:
Powierzchnia powinna być sucha, stabilna, pozbawiona resztek starych farb. Powierzchnie silnie chłonące należy wcześniej zagruntować gruntem głębokopenetrującym Decoverni DG 150 i pozostawić do wyschnięcia na 4 – 6h.

  1. Na przygotowywaną powierzchnię należy nanieść biały podkład Decoverni Quarzo GG wałkiem malarskim. Pozostawić do wyschnięcia na 6 - 8h.
  2. Tynk nanosimy w 2 warstwach. Pierwszą warstwę nakładamy na grubość ziarna, pasami zgodnie z planowanym kierunkiem wżerów. Prace kierujemy z góry do dołu, poszczególne pasy łączymy "mokre z mokrym". Wygładzamy po wstępnym przeschnięciu.
  3. Kiedy pierwsza warstwa jest półsucha (wyschniętą całkowicie należy zwilżyć wodą), rozpoczynamy aplikację 2 warstwy w identyczny sposób.
  4. Kiedy masa nie przykleja się do dłoni, rozpoczynamy wydrapywanie wżerów pacą wenecką pod kątem 90°.
  5. Wygładzamy powierzchnię pilnując, żeby nie pozostawić zgrubień. Zostawiamy do wyschnięcia na około 12 - 24h.
  6. Wyschniętą powierzchnię najpierw malujemy farbą Decoverni Satine. Po wyschnięciu nadajemy kolor bejcą Decoverni Lazure barwioną. Lazurę wcieramy zwilżoną w wodzie gąbką zgodnie z kierunkiem wżerów. W przypadku, kiedy chcielbyśmy pozostawić naturalny kolor masy stosujemy bejcę bezbarwną (nie stosujemy farby). Pozostawiamy do wyschnięcia na około 12 - 24h.
    Wykonawcy z większym doświadczeniem mogą nakładać masę w 1 grubszej warstwie.
  7. W celu dodatkowego zabezpieczenia możemy zastosować lakier Decoverni Vernice Mat.

Filmik instruktażowy pokazujący sposób wykonania

 

Kolorystyka: masa jest w kolorze kremowo-beżowym. Kolory przedstawione na wzorniku uzyskujemy poprzez zastosowanie lazury Decoverni Lazure.

Zużycie:
1 warstwa - około 2 kg/m2
2 warstwy (zalecane) - około 3 kg/m2

Ewentualne rozbieżności w kolorze mogą wynikać z ustawień wyświetlacza, grafiki, partii produkcyjnej, sposobu nałożenia oraz innych przyczyn. Przedstawioną kolorystykę należy traktować poglądowo.

Kup w zestawie