884 004 443    kontakt@azari.pl    Facebook    Instagram

AZARI
0
Brak produktów w koszyku
884 004 443    kontakt@azari.pl 
884 004 443    kontakt@azari.pl

Jak prawidłowo zaimpregnować ogrodzenie? Kiedy impregnować ogrodzenie? Czym impregnować bloczki betonowe? Jak pozbyć się wykwitów na ogrodzeniu? To są tylko nieliczne pytania, które mogą (a nawet powinny się pojawić) tuż po zakupie bloczków ogrodzeniowych.

Ogrodzenie modułowe składa się z pojedynczych elementów, jakimi są: pustaki ogrodzeniowe Joniec z sytemu Roma Mega, Roma Horizon, Roma Perfect, Roma Diamond, Roma Classic czy Roma Nova i daszki ogrodzeniowe Joniec. Aby zachować świeży wygląd ogrodzenia, zapobiec wyblaknięciu koloru oraz usunąć wykwity warto zaopatrzyć się w odpowiednie preparaty i impregnaty do betonu. Poniżej znajdziesz wykaz chemia do betonu, dzięki której Twoje ogrodzenie będzie wyglądać dobrze nawet po długim czasie.

Preparat przeciwko wykwitom i nalotom

Wykwity to skutek wypłukiwania wapnia z betonowych elementów, jakimi są bloczki ogrodzeniowe Joniec. Zastosowanie preparatu na wykwity znacząco poprawia wygląd ogrodzenia. Preparat do usuwania wykwitów i nalotów rozpuszcza węglany, usuwa zabrudzenia oraz usuwa pozostałości montażowe takie jak klej do ogrodzenia.

Impregnat do ogrodzenia – Protect Joniec

Impregnat do betonu Protect zwiększa odporność ogrodzenia na zabrudzenia, wzmacnia kolor i poprawia wygląd powierzchni. Zanim zostanie nałożony na powierzchnię bloczków należy ogrodzeni umyć z dotychczasowych zabrudzeń. Można to zrobić wyżej wspomnianym preparat przeciw wykwitom mniej więcej po upływie 7 dni. To, co jest istotne to fakt, że powierzchnia powinna być sucha i czysta. W trakcie impregnacji powinniśmy zwrócić uwagę na elementy przy ogrodzeniu wrażliwe na rozpuszczalniki, takie jak przęsła czy brama. Impregnat Protect jest dostępny w opakowaniach po 5L. Przyjmuje się, że średnia wydajność z jednego opakowania wynosi 25m2.

impregnat koloryzujący do ogrodzeń

Impregnat koloryzujący Joniec

Impregnat koloryzujący do ogrodzenia jest przeznaczony do systemu ogrodzenia, jakim jest Roma Horizon Joniec. Impregnat występuje w dwóch kolorach: białym i grafitowym, który jest najbardziej podatny na utratę barwy po dłuższym czasie. Impregnat koloryzujący firmy Joniec odżywia i wydobywa kolor ogrodzenia (jeśli chcesz zmienić kolor ogrodzenia użyj nowości – impregnat koloryzujący Premium), zabezpiecza je przed szkodliwym działaniem mrozu czy deszczu, a także ukrywa powstałe defekty. Impregnat koloryzujący powinien być użyty nie wcześniej niż miesiąc po montażu ogrodzenia.

Przeczytaj też: Czym zaimpregnować ogrodzenie? Preparaty do betonu Joniec

Impregnat hydrofobowy Joniec

Impregnat hydrofobowy Joniec w przeciwieństwie do impregnatu Protect można stosować w ogrodzeniach o niejednorodnej strukturze, takich jak Roma Nova, Roma Diamond, Roma Pefect czy ogrodzenie łupane Gorc, a także do zaimpregnowania jasnych ogrodzeń – Roma Horizon biała. Impregnat hydrofobowy tworzy ochronną membranę, która chroni powierzchnię bloczków przed wnikaniem wody, zapobiega zanieczyszczeniom powierzchni, a w efekcie końcowym zwiększa żywotność ogrodzenia. To, o czym należy pamiętać to fakt, że ogrodzenie nie zmienia pierwotnego koloru.

Oprócz wymienionych wyżej impregnatów i preparatów wpływających na wygląd i trwałość ogrodzenia – warto zapoznać się z nowościami, jakimi są: impregnat Protect Plus Premium czy impregnat koloryzujący premium.