884 004 443    kontakt@azari.pl    Facebook    Instagram

AZARI
0
Brak produktów w koszyku
884 004 443    kontakt@azari.pl 
884 004 443    kontakt@azari.pl

Jaka jest cena rynny? Ile kosztuje 1m rynny? Ile kosztuje rynna 2m? Jakie rynny są najlepsze? Z tymi pytaniami zmaga się każdy inwestor przed zakupem orynnowania na dom. Najczęściej system rynnowy jest wybierany razem z dachem, ale czy musi tak być?

Cena systemu rynnowego

Aby wyliczyć dokładne koszty związane z zakupem orynnowania potrzebna jest dokładna ilość wycenianych elementów. Oczywiście może się zdarzyć, że czegoś zabraknie a potrzebne jest “na już” i w takich sytuacjach z pomocą przychodzi sklep internetowy Azari.pl. W swojej ofercie posiadamy systemy rynnowe Siba, w tym Siba Round, Siba Tech, Siba Modern i Siba Square, Bryza i Galeco. U nas wykonasz bezpłatna wycena orynnowania. Aby ją sporządzić potrzebujemy wykazu elementów lub rzutów dachu z widocznymi wymiarami. Oczywiście przed wykonaniem wyceny potzrebna jest informacja, który system rynnowy skradł serce i a być montowany na dachu.

Siba Tech kwadrat

Orynnowanie Siba Tech to nowość z 2023 roku, która zagościła na dachach wielu zadowolonych Klientów. Jest to jedyny system rynnowy, który łączy w sobie dwa systemy – rynny kwadratowe i rynny półokrągłe. Pomyślałeś, że w związku z tym cena orynnowania Siba Tech musi być wysoka? Otóż statystyki mówią same za siebie! System Siba Tech okazuje się najtańszym systemem kwadratowym stalowym na rynku! Rynna siba tech to niezawodność, estetyka, szczelność, wydajność i łatwy montaż.

Przeczytaj też: Wycena orynnowania – ile zapłacę za rynny na dom?

Jakie rynny wybrać do domu?

Zastanawiasz się czy wybrać rynny 125 czy 150? W zależności od układu rury spustowe orynnowanie 125/90 czy 125/100 jest przeznaczone na dach o maksymalnej powierzchni połaci 167m2 (przy ustawieniu rury na środku budynku) lub 76m2 (przy ustawieniu rury przy krawężniku domu). Natomiast orynnowanie 150/100 czy 150/90 nadaje się na wielkości połaci 119m2 i 261m2. Jakie rynny metalowe czy plastikowe? Aktualnie panuje trend na rynny metalowe, które są utożsamiane z dobrą jakością i trwałością. Jest to wybór oczywisty przy aktualnej architekturze, która stawia na minimalizm i wytrzymałość. Dostępna kolorystyka: orynnowanie antracytowe, orynnowanie czarne, orynnowanie grafitowe, a także kolory, takie jak: system rynnowy brązowy, system rynnowy biały, system rynnowy srebrny umożliwia szybki wybór pasujący do koloru dachu. Do rynien konieczny jest dobór odpowiednich haki do rynien.

Jak dobrać rurę spustową?

Przede wszystkim rura spustowa powinna być kompatybilna z rynnami. Produkt, który pozwala łączyć orynnowanie poziome i pionowe to sztucer Siba. Popularne rozmiary systemów wymieniliśmy wyżej. Do zamontowania rury spustowej potrzebujesz uchwyt rury do betonu wraz z trzpień do uchwytu lub gdy mocujesz rurę do drewnianych powierzchni – uchwyt rury do drewna. Rury spustowe do rynien występują w tej samej kolorystyce co rynny, aby system rynnowy prezentował się elegancko. Jeśli interesuje Cię system rynnowy matowy – napisz do nas kontakt@azari.pl