884 004 443    kontakt@azari.pl    Facebook    Instagram

AZARI
0
Brak produktów w koszyku
884 004 443    kontakt@azari.pl 
884 004 443    kontakt@azari.pl

Szukasz pomysłu na trwałe ogrodzenie? Zastanawiasz się jakie bloczki ogrodzeniowe są najlepsze? Ile kosztują pustaki na ogrodzenie? A może gdzie tanio kupię bloczki na ogrodzenie? Cena pustaków ogrodzeniowych jest uzależniona od wielu czynników. Poznaj podstawowe informacje, które powinnas wiedzieć przed kupnem ogrodzenia.

Bloczki ogrodzeniowe – czyli jakie?

Bardzo często spotykamy się z równoznacznymi nazwami, takimi jak: pustak ogrodzeniowy czy nawet bloczek zalewowy. Natomiast popularną nazwą na daszki do ogrodzenia są: czapeczki ogrodzeniowe czy czapki na ogrodzenie. Musisz wiedzieć, że pustak na ogrodzenie to taki bloczek betonowy na ogrodzenie, który tworzy nam tak zwane ogrodzenie modułowe – może to być mur lub tradycyjna podmurówka i słupki, a pomiędzy nimi przęsła. Bloczki na ogrodzenie nie służą do zamurowania czy otynkowania – są to gotowe produkty, które układa się według koncepcji i łączy klejem – klej do ogrodzeń Defens Bond Eco, a także uszczelniacz Joniec.

Ile kosztują pustaki ogrodzeniowe?

Ile kosztuje ogrodzenie z pustaków? Jak już wyjaśniliśmy kwestię ogrodzenia modułowego – przyszedł czas na okreslenie koszt budowy ogrodzenia. Tak jak wspomnieliśmy – cena bloczków ogrodzeniowych oprócz rozmiaru jest uzalezniona od koloru. Dla przykładu – pustak BH20 Joniec biały jest droższy niż pustak BH20 grafitowy. Średnia cena pustaka waha się między 30zł a 35zł. Jest ona też uzależniona od ilości potrzebnych elementów, co wiąże się z kosztem dostawy. Innym aspektem wpływającym na cenę pustaka jest jego rozmiar (czyli system ogrodzenia) oraz struktura. Na rynku znajdziesz teraz przeróżne wymiary pustaków, takie jak bloczek ogrodzeniowy 50/20/20, ale znajdziesz też pustak 75cm – pustak RM19 snow. Taka różnorodność pozwala dobrać odpowiedni produkt do wielkości działki i budynku.

bloczki na ogrodzenie joniec

Jakie bloczki na ogrodzenie?

Na początku musisz zastanowić się czy interesuje Cię ogrodzenie gładkie czy ogrodzenie łupane. Oczywiście na rynku istnieją bloczki o niejednorodnej strukturze – tak zwane bloczki tworzone w technologii Scratch – przykładem jest Roma Perfect Jońca. Ogrodzenie gładkie to symetria połączona z widocznymi, geometrycznymi kształtami. Ogrodzenie łupane przypomina kamień i pasuje do tradycyjnych klimatów. Najtrudniejszy jednak jest wybór koloru. O ile masz kolorową elewację to doskonale wiesz, że potrzebujesz jednolitych pustaków. Ale! Sytuacja się zmienia, kiedy to nowoczesna architektura stawia na minimalizm, a kolory elewacji pozwalają wybrać dowolny odcień dodatków. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej, zawierającej się w produktach, takich jak: białe bloczki ogrodzeniowe, grafitowe bloczki ogrodzeniowe, szare bloczki ogrodzeniowe, a także dostępności kolorów mix: pustak BH20 marago, pustak marengo, pustak piryt, bloczek onyx – na pewno wybierzesz odpowiedni dla swojej posesji.

Przeczytaj: Impregnacja ogrodzenia – jaką chemię wybrać?

Gdzie kupię bloczki ogrodzeniowe?

Sklep internetowy Azari.pl posiada w swojej ofercie bloczki ogrodzeniowe Joniec, bloczki ogrodzeniowe DrewBet i bloczki ogrodzeniowe Kost-Bet. Każdy producent ma swoją gamę kolorów, wzorów i rozmiarów. Ogrodzenia dostarczane są na posesję dużymi autami (często tirami 24t) z windą i paleciakiem, co sprawia, że kupno ogrodzenia staje się banalnie proste.