884 004 443    kontakt@azari.pl    Facebook    Instagram

AZARI
0
Brak produktów w koszyku
884 004 443    kontakt@azari.pl 
884 004 443    kontakt@azari.pl

Z systemami orynnowania to jest tak: jak zaczynasz budowę wszystko inne jest ważniejsze, a jak przychodzi co do czego – to szybko szukasz poleceń, żeby wybrać najlepsze orynnowanie. Ale czy da się określić, które orynnowanie jest najlepsze? Jakie kryteria ma spełniać “najlepsze” orynnowanie? Na rynku znajdziesz wiele propozycji systemów orynnowania. Pierwszą i najważniejszą pod względem technicznym różnicą jest materiał, z jakiego są wykonane rynny. Możesz wybierać spośród dwóch najpopularniejszych: orynnowanie PVC i orynnowanie STAL. Kiedyś rynny plastikowe kojarzyły się z gorszą jakością wykonania, jednakże teraz wraz z postępem rynny PVC są tak samo trwałe, jak rynny stalowe. Rynny PVC i rynny STAL są odporne na czynniki atmosferyczne i na uszkodzenia mechaniczne. Czym więc różni się system stalowy od systemu PVC? Orynnowanie stalowe jest cięższe, może emitować więcej hałasu podczas dużych opadów, ale za to są odporniejsze na ogień. Oczywiście znaczącą różnicą jest cena i dostępność kolorów.

Rynny kwadratowe czy półokrągłe?

Kolejnym kryterium znacząco wpływającym na wybór orynnowanie jest kształt rynien. W ofercie znajdziesz najprostszy podział na rynny kwadratowe i rynny półokrągłe. Prawdziwym hitem okazał się system dwóch rynien w jednym – Siba Tech! Do tego oczywiście możesz dobrać odpowiednie elementy spustowe, takie jak kwadratowa rura spustowa czy okrągła rura spustowa. Cechą, na którą warto zwrócić uwagę jest głębokość i rozmiar rynny. Wśród najczęściej spotykanych rozmiarów Siba i Bryza znajdziesz 125mm i 150mm. Jeśli chodzi o Galeco to spotkasz się z rozmiarem 120mm, 135mm i 150mm. W zależności od wielkości budynku – rozmiar orynnowania nie powinien być zbyt mały, ale też zbyt rzucający się w oczy. Jeśli masz średniej wielkości pokrycie dachowe to rynna 125mm w zupełności wystarczy. Rynna 150mm często używana jest w budynkach użyteczności publicznej i tam, gdzie dach zajmuje powierzchnię powyżej 100m2.

Jaki kolor rynien wybrać?

Już od paru lat utrzymuje się trend na czarne lub grafitowe dachy i stonowane systemy orynnowania. Kolor czarny dachu umożliwia dobór wielu kolorów elewacji, więc nic dziwnego, że czarne pokrycie dachowe podbiło serca wielu zadowolonych Klientów. Niektórzy postawili na kontrast, czyli ciemny dach i białe rynny – co niewątpliwie rzuca się w oczy. Nadal często wybierane są rynny w odcieniach brązu – rynna czekoladowobrązowa lub rynna ciemnobrązowa. Do tego z łatwością dobierzesz kompatybilne produkty, takie jak narożniki dachowe czy zaślepki rynny. Rzadko zdarza się, aby ktoś wybrał zielone orynnowanie. Są one wybierane w miejscach blisko natury, lasów, gdzie idealnie pasują do otoczenia. Wybór koloru orynnowania zależy od Ciebie. Pamiętaj, aby postawić na funkcjonalny system z kształtem najlepiej pasującym do bryły budynku.