884 004 443    kontakt@azari.pl    Facebook    Instagram

AZARI
0
Brak produktów w koszyku
884 004 443    kontakt@azari.pl 
884 004 443    kontakt@azari.pl

Wróblówka IVT – skuteczna ochrona połaci przed gryzoniami

utworzone przez | lut 28, 2024 | Białystok, Bydgoszcz, Elbląg, Koszalin, Łomża, Olsztyn, orynnowanie, Poznań, produkty IVT, Słupsk, strefa okapu, system rynnowy galeco, Szczecin, wróblówka

Dbałość o każdy detal naszego dachu jest kluczowa, jeśli pragniemy zapewnić sobie nie tylko estetyczny wygląd, ale przede wszystkim trwałość i bezpieczeństwo naszego domu. Jednym z najważniejszych obszarów, który warto szczególnie monitorować i pielęgnować, jest strefa okapu. Grzebień okapowy to element, który skutecznie chroni nasz dach przed dostaniem się do niego gryzoni, drobnych ptaków czy dużych owadów.

Co to okap i jak dbać o strefę okapu na dachu?

Na początku warto wspomnieć, co to jest okap? Okap to pozioma krawędź dachu, która wystaje poza ściany zewnętrzne, czyli elewację. Inaczej – miejsce, gdzie dach spotyka się z elewacją. Strefa okapu oprócz funkcji czysto estetycznej odpowiada za odprowadzanie wody opadowej, zabezpieczając elewację przed nadmierną wilgocią oraz wietrzenie przestrzeni pod pokryciem dachu. Bez odpowiednio stworzonej strefie okapu woda deszczowa mogłaby spływać po powierzchni elewacji, co prowadziłoby do powstawania uszkodzeń strukturalnych oraz zacieków.

Pas nadrynnowy IVT – jaką funkcję pełni?

Pas nadrynnowy IVT to produkt odporny na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV, który jest częścią pokrycia dachowego. Pełni on bardzo ważną rolę, ponieważ odpowiada za odprowadzanie wody z połaci dachu do rynny a dodatkowo zabezpiecza listwę czołową i ścianę budynku przed negatywnym działaniem deszczu. Pas nadrynnowy IVT cechuje łatwość układania bez konieczności używania specjalistycznych narzędzi.

Grzebień do dachu – czemu jest tak istotny?

W swojej ofercie posiadamy szeroki wybór grzebień do dachu – od wróblówka w kształcie litery V, która ułatwia montaż – po okapowy element wentylacyjny z grzebieniem lub element wentylacyjny bez grzebienia. Wróblówka IVT o długości 1m wykonana jest z polipropylenu odpornego na niskie oraz wysokie temperatury oraz promieniowanie UV. Elastyczny grzebień umieszczony na wróblówce idealnie dopasowuje się do profilu pokrycia.

Przeczytaj: Jaki system orynnowania wybrać?

Okapowy element wentylacyjny z grzebieniem IVT

Jak już wspominaliśmy okapowy element do dachu służy głównie do zabezpieczenia przed dostaniem się ptaków i innych szkodników. Jednak warto zauważyć, że okapowy element z grzebieniem zastępuje dodatkową łatę okapu oraz zwiększa wydajność wentylacji połaci dachu. Okapowy element wentylacyjny PLUS bez grzebienia IVT oraz okapowy element wentylacyjny PLUS z grzebieniem IVT posiada specjalne podkładki dystansowo-stabilizacyjne, które umożliwiają łatwiejszy montaż haki rynnowe.

okapowy element wentylacyjny bez grzebienia ivt

Siatka ochronna okapu IVT – alternatywa dla wróblówki

Siatka ochronna okapu IVT służy do uniemożliwienia dostania się ptaków oraz gryzoni pod połać dachu, jednocześnie zabezpieczając część okapową dachu. Jest wykonana z wysokogatunkowego i twardego polichlorku winylu, który jest odporny na uderzenia oraz posiada klasę palności B1, co oznacza, że jest trudno zapalny. Siatka do okapu ma długość 5mb i występuje w trzech wariantach: o szerokości 50mm, 80mm oraz 100mm. Wybierz odpowiedni kolor i zadbaj o właściwą wentylację połaci dachowej.