884 004 443    kontakt@azari.pl    Facebook    Instagram

AZARI
0
Brak produktów w koszyku
884 004 443    kontakt@azari.pl 
884 004 443    kontakt@azari.pl

Stopnie schodowe gładkie, łupane czy strukturalne?

utworzone przez | sie 1, 2023 | Stopnie schodowe

Masz już piękny dom i zaczynasz pracę nad ogrodem i ogrodzeniem? Szukasz odpowiednich produktów na Twój taras? Nie wiesz, jakie schody wybrać? W tym artykule przedstawimy Ci różnice pomiędzy schodami gładkimi, strukturalnymi i łupanymi.

Stopnie schodowe, czyli jak zaaranżować gładkie schody?

Cenisz sobie minimalizm? Dobrze trafiłaś! Stopnie schodowe stanowią kluczowy element każdej konstrukcji schodów, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Ich wybór ma istotny wpływ na estetykę, trwałość i bezpieczeństwo całej konstrukcji. Stopnie schodowe gładkie takie jak stopnie ROYAL charakteryzują się płaską, jednolitą powierzchnią, która dodaje nowoczesności i elegancji do wnętrza. Ich minimalistyczny design i wyrafinowany wygląd doskonale komponują się z różnymi stylami, od nowoczesnych po klasyczne.

Czy stopnie schodowe łupane ciężko czyścić?

Stopnie schodowe łupane takie jak MURO przypominają naturalny kamień i wnoszą do wnętrza oraz otoczenia na zewnątrz unikalny urok i charakter. Dzięki wysokiej trwałości i odporności na warunki atmosferyczne, są one często wybierane do ogrodów, tarasów i innych przestrzeni na świeżym powietrzu. Wiele osób martwi się wyborem takich schodów ze względu na ich utrzymanie. Warto wiedzieć, że stopnie schodowe MURO firmy Kost-Bet posiadają łupaną powierzchnię po bokach, dzięki czemu nie potrzebują dodatkowych zabiegów, które utrzymają je w czystości.

A co ze schodami strukturalnymi? Czym się charakteryzują stopnie strukturalne?

Jak sama nazwa wskazuje stopnie strukturalne posiadają inną niż wszystkie strukturę. Jak widać na zdjęciach posiadają prosty kształt, a ich powierzchnia zewnętrzna zawiera niejednorodną fakturę. Stopnie strukturalne mają ciekawe wzory i linie, które dodają dynamizmu przestrzeni, dlatego często wykorzystywane są w projektach o nowoczesnym charakterze.

Jak stworzyć niebanalne ogrodzenie, które przyciągnie wzrok przechodniów?

Wśród ogrodzeń najczęściej wybierane są ogrodzenia modułowe gładkie lub łupane. Firma Joniec posiada duży wybór ogrodzeń modułowych gładkich. Obok nich stoją ogrodzenia CUBO firmy DrewBet. Bloczki ogrodzeniowe i daszki ogrodzeniowe są dopracowane pod każdym szczegółem, żebyś mogła cieszyć się pięknym ogrodzeniem na lata. To jak? Dasz się skusić na niesamowitą przygodę wyboru ogrodzenia oraz dodatków architektonicznych do Twojego ogrodu?