884 004 443    kontakt@azari.pl    Facebook    Instagram

AZARI
0
Brak produktów w koszyku
884 004 443    kontakt@azari.pl 
884 004 443    kontakt@azari.pl

Stiuk, tynk wenecki, farba piaskowa? Jaki tynk dekoracyjny wybrać? Jak nakładać tynk dekoracyjny na ścianę?

utworzone przez | sty 3, 2023 | tynk dekoracyjny

Wybór koloru ścian, struktury farby nie należy do łatwych. Tak jak technologia internetowa idzie do przodu- tak samo jest z tynkami dekoracyjnymi. Na rynku pojawiło się wiele inspirujących zdjęć produktów, które ,,robią wrażenieee”. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Decoverni.

MURO

Jest to najciekawszy- naszym zdaniem- system wykończenia wnętrza. Jeśli jesteś osobą ceniącą nietypowe rozwiązania- właśnie je znalazłeś! Jest on imitacją antycznych tynków, rustykalnych piaskowców. Pasuje do wykończenia nowoczesnego jak i tradycyjnego wnętrza.

Zalety:
– odporny na szorowanie
– trwały
– maskuje nierówności i niedoskonałości ściany
– łatwy do wykonania

Zaleca się stosowanie tego rozwiązania na klatkach schodowych, w sypialni i salonie.

Sposób przygotowania powierzchni

Na powierzchnię przygotowaną zgodnie z zasadami sztuki malarskiej, nakładamy pędzlem lub wałkiem grunt głęboko-penetrujący Decoverni Grunt DG-150 i po upływie ok. 4 do 6 h (powierzchnia powinna być sucha) wałkiem malarskim nanosimy podkład Decoverni Quarzo. Pozostawiamy do wyschnięcia na ok. 6 do 8 h.

Sposób wykonania Decoverni Muro

Masę Decoverni Muro Classic nakładamy pacą ze stali nierdzewnej na powie-rzchnię nie większą niż 2 do 3 m2 na grubość w warstwie ok. 3 mm i niezwłocznie plastikową pacą ABS modelujemy ją do uzyskania wcześniej zakładanego wzoru. Lekkie dociśnięcie do nałożonej masy pacy i wykonanie ruchu w kierunku pionowym, poziomym, okrężnym, lub techniką mieszaną pozwoli nam kształtować dowolne wzory. Należy pamiętać by nakładane powierzchnie łączyć z sobą, gdy są jeszcze mokre tzw. „mokre z mokrym”. Całość pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia na ok 12 do 24 h (czas w zależności od temperatury, wilgotności oraz grubości nałożonej masy może się wydłużyć nawet do 48 h). Taśmę zabezpieczającą elementy pomieszczenia (listwy, ościeża, itp.) należy usunąć przed wyschnięciem masy. Suchy tynk przecieramy drobnym papierem ściernym delikatnie go wygładzając. Na tak przygotowaną powierzchnię nano-simy farbę Decoverni Satin (biała lub podbarwiona). Ważne by cała powierzchnia była dokładnie pokryta farbą, w przeciwnym razie podczas barwienia, w miejscach pominiętych, powstaną ciemne plamy. Czas schnięcia farby ok. 4 do 6 h. Do ostatecznego wykończenia używamy Werniksu Metalicznego lub Lazury Matowej. Wybrany kolor wykończenia nanosimy pędzlem lub wałkiem na część przewidzianej do barwienia powierzchni i zwilżoną gąbką, ruchami okrężnymi, przecieramy zbierając nadmiar bejcy, aż do uzyskania zakładanego nasycenia kolorem. Barwione powierzchnie łączymy „mokre z mokrym”.

GRAFFIA

Jest to wielokolorowa farba do zastosowania we wnętrzu pomieszczenia. Idealnie sprawdzi się dla osób ceniących ciszę, spokój, naturę i naturalizm.

Sposób wykonania:
https://www.youtube.com/watch?v=aqBHirS0HJ4

PROVENCE

Jeśli chcesz poczuć się jak we Włoszech- nie musisz już tracić czas na pakowanie i podróż (oczywiście półżartem, półserio- osobiście polecamy wycieczkę do Wenecji). Farba imituje tynk wenecki, posiada charakterystyczne przetarcia- dzięki czemu jest w stanie zamaskować wiele niedoskonałości lub pozostałości po ,,pracy” naszych Pociech na ścianie. Glinka wenecka to nie tylko unikatowe rozwiązanie, ale także dbałość o intensywność koloru. Idealnie sprawdzi się w pokoju zbuntowanej nastolatki lub w salonie- matowe wykończenie doda mu klasy i szyku.

Sposób wykonania:
https://www.youtube.com/watch?v=fvPL_dW8zks

TRAWERTYN

Nie trzeba być znawcą, aby wiedzieć, że trawertyn cieszy się dużą popularnością na rynku biżuterii. Dzieje się tak ze względu na jego szlachetne pochodzenie i wyjątkowy wygląd. Nasz tynk dekoracyjny świetnie wtopi się w pomieszczenie i doda mu naturalnego, prostego wyglądu. Przeznaczony jest dla osób delikatnych, ceniących spokój.

Zalety:
– oddychający
– ekologiczny, dzięki swojemu składowi
– odporny na pleśń
– łatwa powierzchnia do zmywania

Sposób powierzchni:
Na powierzchnię przygotowaną zgodnie z zasadami sztuki malarskiej, nanosimy pędzlem lub wałkiem grunt głęboko-penetrujący Decoverni Grunt DG-150 i po upływie ok. 4 do 6h. (powierzchnia powinna być sucha) wałkiem malarskim nanosimy podkład Decoverni Quarzo. Pozostawiamy do wyschnięcia na ok. 6 do 8h.

Sposób wykonania Decoverni Travertin:
Tynk nanosimy w dwóch warstwach. Pierwszą na grubość ziarna , pasami zgodnie z założonym kierunkiem wydrapywanych wżerów, rozpoczynając od góry do dołu a poszczególne pasy łączymy ”mokre z mokrym”. Po wstępnym przeschnięciu powierzchnię dokładnie wygładzamy. Należy uważać by nie tworzyć na wygładzanej powierzchni zgrubień. Drugą warstwę nakładamy zgodnie z zasadami jak przy pierwszej. Aplikację rozpoczynamy gdy pierwsza jest ”półsucha”. Wyschniętą całkowicie należy zwilżyć wodą. Wydrapywanie wżerów rozpoczynamy gdy powierzchnia tynku nie przykleja się do dłoni. Wżery wydrapujemy pacą wenecką ustawioną pod kontem 90 stopni. Powierzchnię wygładzamy i pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia na ok.12 do 24 h. Trawertyn impregnujemy Decoverni Bejcą Matową bezbarwną a po jej wyschnięciu nadajemy kolor Bejcą Matową barwioną. Na zaimpregnowaną i wyschniętą powierzchnię nanosimy wybrany kolor i zwilżoną w wodzie gąbką, wcieramy bejcę zgodnie z kierunkiem wżerów jednocześnie ściągamy ewentualny jej nadmiar. Tak zabarwioną powierzchnię pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia na ok 6 do 12 h. W przypadku gdy chcemy zachować naturalny kolor dekoracji bejcy nie barwimy. Wykonawcy z większym doświadczeniem mogą nakładać trawertyn w jednej , grubszej warstwie nie przekraczając zakładanego zużycia. W celu jeszcze lepszego zabezpieczenia powierzchni trawertynu możemy nanieść bezbarwny lakier Vernice Mat.

SUNDECO

Marzą Ci się wakacje, ciepłe kraje, spacery po plaży przy zachodzie słońca? Co prawda nie jesteśmy w stanie spełnić tego pragnienia, ale wychodzimy na przeciw z farbą, która daje efekt piasku i metaliczno-perłowe wykończenie. Jest idealna dla osób szukających ,,innych” rozwiązań w domu. To od kąta padania promieni zależy jaki odcień będzie dominował na ścianie w tym momencie. Dodanie do farby brokatu sprawi, że wnętrze nabierze eleganckiego, osobliwego wyglądu.

Zalety:
– możliwość kreowania wzorów
– odporna na zmywanie

Zaleca się stosowanie tego rozwiązania w salonach i sypialniach.

Sposób przygotowania powierzchni: Na powierzchnię przygotowaną zgodnie z zasadami sztuki malarskiej, nakładamy pędzlem lub wałkiem grunt DECOVERNI NEO-GRUNT G-EEBOKOPENETRUJĄCY. Po upływie ok. 4 do 6 h. (powierzchnia powinna być sucha) wałkiem malarskim nanosimy biały lub barwiony podkład Decoverni Quarzo spełniający rolę tła . Pozostawiamy do wyschnięcia na ok. 6 do 8 h.

Sposób wykonania DECOVERNI SUNDECO:

Farbę Decoverni Sundeco nanosimy płaskim pędzlem, wykonując ruchy określające kierunek pożądanego wzoru. Produkt możemy z powodzeniem aplikować na ścianę innymi narzędziami malarskimi typu: rękawica, paca, wałek. Łatwym sposobem wykonania dekoracji jest aplikowanie w odległości kilku centymetrów punktów, które następnie łączymy ze sobą przy użyciu pędzla. Należy unikać nadmiernego rozciągania produktu na ścianie.

Ciekawy efekt produktu osiągniemy przez nakładanie go za pomocą pacy ABS (Frattone Punta). W tym przypadku farbę nanosimy wałkiem, następnie packą tworzymy niesymetryczne wzory. Pracujemy na powierzchni nie większej niż 2-3 m2. Ewentualne niedoskonałości powstałe w procesie nakładania, możemy zniwelować poprzez ponowne naniesienie farby. Powierzchnie narażone na szczególne zabrudzenia zaleca się zabezpieczyć bezbarwnym lakierem Vernice Guardi.

RIFLESSI

Jak sama nazwa mówi- mamy do czynienia z farbą, której wygląd zmienia się wraz z padaniem promieni światła.

Sposób wykonania:
https://www.youtube.com/watch?v=OcyDvDbYYaY

* obrazy są poglądowe
** zdjęcia: https://www.decoverni.com/