884 004 443    kontakt@azari.pl    Facebook    Instagram

AZARI
0
Brak produktów w koszyku
884 004 443    kontakt@azari.pl 
884 004 443    kontakt@azari.pl

SIBA Modern – sztucer

Sztucer to element systemu rynny ukrytej Siba Modern, który służy do połączenia rury spustowej z rynną.

Cena:

67,65 

-
+

Czy wiesz, jak przebiega proces odprowadzenia wody opadowej z dachu? Zaślepka jest zakończeniem rynny, która za pomocą haków jest stabilnie osadzona. Woda zbierająca się w rynnach, dzięki odpowiedniemu nachyleniu rynny wpada do sztucera, potem płynie przez kolanko do rury spustowej. Uchwyt rury spustowej łączy ten element z wylewką i woda wydostaje się poza obszar dachu do np. do przelewu kanalizacyjnego.

Jaką rolę pełni sztucer w systemie rynnowym?

Sztucer pełni kluczową rolę, ponieważ umożliwia połączenie poziomego systemu rynnowego w postaci rynny z pionowym w postaci rury spustowej. Ma on specjalny kształt - jego górna część pasuje idealnie do przekroju rynny, a dolna do średnicy rury. Dzięki temu możliwe jest skuteczne odprowadzenie wody opadowej. Sztucer dodatkowo zapobiega zniszczeniu elewacji i pojawienia się terenów podmokłych wokół budynku.

Jaki sztucer wybrać?

Sztucer w systemie ryny ukrytej Siba Modern występuje w rozmiarze 150/100mm. Dodatkowym jego atutem jest możliwość doboru koloru spośród 3 dostępnych na rynku: czrnym, antracytowym i grafitowym. Dobór tych kolorów umożliwia stworzenie sprawnego systemu rynny ukrytej.

Kup w zestawie