884 004 443    kontakt@azari.pl    Facebook    Instagram

AZARI
0
Brak produktów w koszyku
884 004 443    kontakt@azari.pl 
884 004 443    kontakt@azari.pl

Palisada ogrodzeniowa – zastosowanie

utworzone przez | sty 4, 2024 | Białystok, Bydgoszcz, gazony, Kost-Bet, Koszalin, Łomża, Olsztyn, palisady, Poznań, Słupsk, Suwałki, Szczecin

Palisada betonowa to element architektury ogrodowej, który najczęściej służy do oddzielenia terenu zieleni od reszty powierzchni podwórka. Palisady stanowią też element dekoracyjny tworzący rabatki, klomby, donice, a nawet tarasy i schody. Występują w różnych kolorach, rozmiarach – palisada kwadratowa, palisada prostokątna, palisada okrągła i strukturach – od gładkiej palisada gładka, po łupane palisada łupana. Nie zastąpią one ogrodzenia, ale ich obecność w ogrodzie pozwoli harmonicznie uporządkować i podzielić teren na kamyki, korę, trawę czy kwiatki. Dodatkowo możesz stworzyć piętrowy ogród czy miejsce na ognisko. Palisada zyskała popularność dzięki łatwemu i wszechstronnemu montażowi – co to oznacza? Palisada Kostbet może być zamontowana wszędzie, nawet na środku podwórka.

Palisada prostokątna – estetyka i funkcjonalność

Nic dziwnego, że szukamy coraz to bardziej kreatywnych rozwiązań dla swojego domu. Palisada prostokątna jest na tyle uniwersalna, że niezależnie czy masz tradycyjny dom, czy bardzo nowoczesny – wystarczy dobrać odpowiedni kolor i palisada sprawdzi się idealnie jako dekoracja. Palisady ogrodzeniowe montuje się obok siebie pionowo, co daje możliwość ukształtowania zamkniętych i otwartych łuków lub linii prostych. Palisady pięknie wyglądają przy zejściach, zjazdach, ale nadadza się też do zabezpieczenia zboczy i skarp. Jakie kształty palisady są modne? Teraz stawia się na geometryczne kształty, minimalistyczne formy i spokojne odcienie. Aktualnie królują palisady prostokątne i palisady kwadratowe – w zależności od aranżacji i koncepcji.

Donica Royal – trwałość i estetyczny design

Do utrzymywania porządku wśród roślin i rabatek często przydają się gazony, które spełniają nie tylko funkcję estetyczną, ale przede wszystkim funkcjonalną. Kwiaty umieszczone w gazonach i poustawiane wzdłuż wjazdu na posesję lub dookoła oczka wodnego przyciągają uwagę przechodniów. Donica Royal Kost-Bet to nowość w świecie aranżacji ogrodu. Donica KostBet składa się z dwóch elementów – element narożny i element prosty, które montuje się na zakładkę. Co wyróżnia donicę Royal? Donica Royal umożliwia Ci dobranie odpowiedniej długości i szerokości terenu do oddzielenia. Nie musisz ograniczać się do jednego małego gazonu. To sprawia, że nawet duże drzewa i krzewy możesz w proporcjonalny sposób oddzielić od reszty terenu ogrodu.