884 004 443    kontakt@azari.pl    Facebook    Instagram

AZARI
0
Brak produktów w koszyku
884 004 443    kontakt@azari.pl 
884 004 443    kontakt@azari.pl

Ogród i podwórko – jak uporządkować przestrzeń? 

utworzone przez | sty 8, 2024 | Bydgoszcz, Elbląg, gazony, Kost-Bet, Koszalin, Łomża, obrzeże ogrodowe, Olsztyn, palisady, Poznań, Słupsk, Suwałki, Szczecin

Uporządkowanie przestrzeni na zewnątrz domu nie zawsze jest proste. Jak mamy duży teren lub mnóstwo odmian krzewów, kwiatów – nie tak łatwo jest stworzyć jedną rabatkę, która obejmie wszystko, co byśmy chciały. Na pomoc przychodzą betonowe elementy małej architektury ogrodowej – obrzeża dekoracyjne i gazony. Jak już wspomnieliśmy w poprzednim wpisie – w naszej ofercie znajdziesz donica Royal, dzięki której stworzysz odpowiedni kształt dla roślin na Twoim podwórku. Możesz jednak skorzystać też z gotowych rozwiązań, jakimi są własnie gazony. Gazony dekoracyjne są używane jako dekoracyjne obrzeża lub donice na kwiaty. Występują w dwóch podstawowych kształtach i pięciu rozmiarach, dzięki czemu znajdziesz odpowiedni do Twojego ogrodu. Gazon księżyc i gazon prostokątny sa popularne dzięki swojej uniwersalności – można je postawić wszędzie, nie wymagają dodatkowych elementów, a postawione na trawie dają dodatkowe źródło wody. 

Obrzeża ogrodowe – do czego służą? 

Obrzeża ogrodowe to nie tylko praktyczny element, ale również artystyczny akcent, który wprowadzi nutę elegancji do Twojego ogrodu. Obrzeże palisadowe kwadratowe pomoże wprowadzić porządek, wyznaczyć granice między różnymi obszarami ogrodu, a także posłuży jako element skarpowy lub ozdobi podjazd na posesję. Jeśli posiadasz kilkupiętrowy teren podwórka to obrzeże dekoracyjne Royal przeprowadzi Cię po różnych wysokościach, dzięki czemu poczujesz się jak w tajemniczym ogrodzie 😉 Zanim podejmiesz decyzję, które obrzeże KostBet wybrać – pomyśl jaką funkcję będzie ono pełnić na Twoim podwórku. To ułatwi Ci wybrać odpowiedni rozmiar obrzeża lub totalnie zmieni Twoją koncepcję i skłoni Cię do wyboru palisada Kostbet?  

Palisada jako element ozdobny Twojego ogrodu 

Palisada to bardzo uniwersalny produkt. Palisada gładka Royal umożliwi Ci estetyczne podzielenie terenu, udekorowanie wjazdu na posesję, stworzenie wielokondygnacyjnego podwórka, urozmaicenie stopni schodowych tarasowych czy stworzenie rabatki. Nie jest ściśle określone do czego palisada jest używana, za to wszyscy wiedzą, jak prosty i szybki jest jej montaż. Spotkaliśmy się z określeniem, że jest to tak praktyczny produkt, że można za nieduże pieniądze wyznaczyć teren na ognisko. A więc zdecyduj sama, w czym palisada gładka Royal ułatwi Ci życie. Podsumowując, obrzeża i gazony stanowią kluczowe elementy architektury ogrodowej, które pozwalają przekształcić zwykłą przestrzeń w wyjątkowe ogrodowe arcydzieło. Warto eksperymentować, być kreatywnym i czerpać radość z pielęgnacji ogrodu, bo to właśnie te detale sprawiają, że nasza zielona przestrzeń staje się niepowtarzalna i nie tylko wiosną cieszy oko.