884 004 443    kontakt@azari.pl    Facebook    Instagram

AZARI
0
Brak produktów w koszyku
884 004 443    kontakt@azari.pl 
884 004 443    kontakt@azari.pl

Jakie panele podłogowe wybrać? Na co zwrócić szczególną uwagę?

utworzone przez | sty 12, 2023 | panele podłogowe

Wybór paneli podłogowych zawsze powinien być świadomy. Poskutkuje on bowiem szybkim montażem, wygodą i najważniejsze- zadowoleniem.

Ogrzewanie podłogowe

Podstawowym pytaniem, jakie trzeba sobie zadać jest: ,,czy chcę mieć w domu ogrzewanie podłogowe?”. Nie wszystkie bowiem panele nadają się pod podłogówkę, lubią się za to z tradycyjną formą ogrzewania- kaloryferami. Kiedy decydujesz się na ogrzewanie podłogowe warto wybrać cieńsze panele, aby maksymalnie wykorzystać potencjał tego rozwiązania. Ważny jest też sposób układania paneli- Twój fachowiec na pewno powinien znać się na szczelinach dylatacyjnych i skutkiem ich braku (lub nieodpowiedniej szerokości). Zachęcamy do wyboru paneli opatrzonych symbolem uzwojenia grzałki i strzałkami w górę, ewentualnie grzałką i oznaczeniem + st. C. Na ogrzewanie podłogowe watro zastosować panele o wysokiej klasie użyteczności 31-32 i klasie ścieralności AC3-AC4.

Następnym ważnym aspektem jest wybór produktów z v-fugą lub bez niej.

Co to jest v-fuga i jakie ma zalety?

V-fuga to efekt frezowania boków paneli, parkiet wygląda tak, jakby był drewniany. Ponad to podłoga nie jest idealnie płaska. Więc jeśli cenisz klasę, ważna jest dla Ciebie estetyka, wybierz tę opcję. Choć krążą plotki o trudności w czyszczeniu- to ten mit jest obalany przez wciąż nowych zadowolonych klientów.

Ścieralność paneli i ich używalność

Kolejnym ważnym aspektem jest klasa ścieralności paneli. Oznacza się ją literami AC… (tu jest cyferka od 1 do 5). Im mniejsza cyfra, tym produkt jest po prostu gorszy.

Inny parametr, który bierzemy pod uwagę dotyczy używalności paneli. Wyróżniamy sześć klas: 21, 22, 23, 31, 32, 33. Pierwsza cyfra określa rodzaj pomieszczeń (2 dla pomieszczeń mieszkalnych, a 3 dla obiektów publicznych). Druga zaś stopień natężenia ruchu: 1 oznacza niski, a 3- wysoki.

Nie chcę spuchniętych paneli po tym, jak zostawię kwiatek na podłodze!

Nasz tryb życia przyspieszył i często zdażają się drobne pomyłki, które rzutują na wygląd paneli w przyszłości. Bo komu nie zdarzyło się podlać kwiatka i zapomnieć, że podstawka jest zbyt mała, pojechać do pracy, a po powrocie próbować suszyć panele suszarką…

Nie tylko w tej sytuacji powinniśmy wybrać panele wodoodporne- w pomieszczeniach o dużej wilgotności wynoszącej około 70% wzwyż też się przydadzą!

Wygląd, faktura, kolor

Na końcu przestrzegamy aby panele wybierać z głową. Dajmy sobie czas z doborem koloru- za 2 tygodnie nasz gust może się zmienić i co wtedy? Najlepiej wybierać kolory uniwersalne, pasujące do naszego wyposażenia i otoczenia. Ufajmy sobie jednak z doborem tych parametrów- to my będziemy mieszkać w takim domu, z właśnie TYMI panelami położonymi na korytarzu czy w salonie.