884 004 443    kontakt@azari.pl    Facebook    Instagram

AZARI
0
Brak produktów w koszyku
884 004 443    kontakt@azari.pl 
884 004 443    kontakt@azari.pl

Jak ochronić dom przed kurzem?

utworzone przez | sty 18, 2023 | ochrona przed kurzem

Remontujesz dom albo tylko jego część? Masz dość nieustannego wycierania kurzu po skończonej pracy fachowców? Mamy na to sposób!

Firma MOTIVE  przewidziała taki problem i stworzyła kurtyny przeciwpyłowe, które w teorii mają stanowić barierę nie do przebicia dla kurzu. Czy rzeczywiście tak jest?

Na pewno z doświadczenia wiem, że drzwi foliowe są łatwe w montażu (naprawdę każdy dorosły i niedorosły człowiek poradzi sobie z nimi). Zawierają zamek, który trzeba szanować, bo jak będziemy zbyt mocno go szarpać- może nam odpaść- a wtedy kurtyna nie spełni swojej roli.

Producent zawarł informację, że można ją zawijać w rulon i blokować na rzep, ale, jak wiadomo, życie nie jest idealne i często ten ,,rulon” to prostokąt tylko w przestrzeni. Takim sposobem też niszczymy kurtynę i możliwe, że krócej będzie trwała jej żywotność.

Ogromnym jednak plusem jest to, że rzeczywiście przy odpowiednim użytkowaniu ochroni nasze piętro przed kurzem. Stanowi też niezłą frajdę dla dzieci, które wieczorami stają po obydwu stronach kurtyny i robią wspaniałe miny, czując się niewidzialnymi!

A co z plandekami malarskimi?

W czasie malowania sufitu są niezbędne! Dzięki temu, że mają różne wymiary jesteśmy w stanie przykryć nimi naprawdę duży obszar (np. 20m²). Przydadzą się w pracowni stolarza, gdzie na podłogę wciąż spadają odłamki drewna. Niektórzy używają takich plandek do ochrony kwiatów przed mrozem- my jednak polecamy wybrać docelowe plandeki, które są ,,ogrodowe”. Plandeki malarskie sprawdzą się (jak sama nazwa mówi) przy pracach wykończeniowych.

Minusem jest to, że często się rwą. Więc jeśli chcesz zawiesić plandekę zamocowaną za pomocą taśmy w futrynie to jednak polecamy wybrać wyżej opisaną kurtynę.

Co to protekor?

Jest to mata budowlana, która ochroni powierzchnię przed mechanicznymi urazami. Maty są odporne na wodę, farbę, tłumią dźwięki i drgania. Swoje zastosowanie znalazły w domu (niektórzy używają jej zamiast plandeki, ponieważ są trwalsze i odporne na rozdarcie), ale również na budowie.

Jeśli więc masz dynamiczną pracę i wiesz, że czasem ciężki młotek spada na ziemię- zabezpiecz ją protektorem- na pewno będzie mniejsze ,,bum!”.

Warto zainwestować niewielką sumę dla świętego spokoju 😉

Podsumowując:
Technologie poszły na tyle do przodu, że producenci ułatwiają nam życie jak tylko mogą. W czasie malowania pomieszczeń lub wiercenia otworów w domu polecamy wybrać produkt, który najlepiej sprawdzi się do skrócenia czasu sprzątania, a dodatkowo będzie łatwy w montażu i sprawi, że remont nie będzie już taki straszny 🙂

Azari – Kategorie produktów Artykuły malarskie