Czy słyszałaś o nowatorskim rozwiązaniu jakim jest fornir kamienny? Jeśli zależy Ci na szybkim stworzeniu ozdobnej ściany w salonie lub łazience to kamień w rolce sprawdzi się idealnie. Cienkie forniry kamienne na ścianę nie są idealnie gładkie – są w końcu z naturalnego kamienia pozyskiwanego z kamieniołomów z Indii. I dlatego właśnie tapeta kamienna daje wrażenie bycia bliżej natury, a co z tym idzie ociepla atmosferę.
Fornir kamienny na zewnątrz
Fornir kamienny Forniflex dostępny w ponad 10 wzorach i 4 rozmiarach znalazł zastosowanie wewnątrz i na zewnątrz. Dzięki złożonemu procesowi produkcji, warstwom podkładowym z żywicy i włókna szklanego – fornir kamienny jest lekki, twardy, wytrzymały i zarazem elastyczny. Po odpowiedniej impregnacja forniru kamiennego sprawdzi się w strefach mokrych, takich jak fornir do łazienki, pomysł na przestrzeń między szafkami kuchennymi czy fornir kamienny na elewację.
Fornir kamienny zastosowanie
Niektóre już wymieniliśmy. Poza tymi już poznanymi tapeta kamienna jest stosowana jako okleina ściany na klatce schodowej. Wyobraź sobie unikalne, duże arkusze kamienia oświetlone lampami na schodach. Widać wtedy każdą drobną szczelinę, załamanie kolorów i blask. A może chciałabyś, aby Twój salon wyglądał bardziej dynamicznie? Jedna ściana jako efekty dekoracyjne może być wykończona za pomocą arkusz kamienia na ścianę. Wśród dostępnych znajdziesz fornir kamienny szary, fornir kamienny błyszczący czy fornir kamienny samoprzylepny – ten dostępny na indywidualne zamówienie Klienta.
Na co przykleić fornir kamienny?
Forniry kamienne są stosunkowo łatwe w montażu i nie musisz być wykonawcą z 10 letnim stażem, aby sobie z nimi poradzić. Forniry kamienne kleimy za pomocą dedykowanego kleju do arkuszy kamiennych. Rozprowadzamy go po całości pacą zębatą od środka do brzegów – to w przypadku małych arkuszy. Natomiast jesli chodzi o forniry kamienne 3m najwygodniej jest dociskać arkusz za pomocą wałka na już wcześniej przygotowaną ścianę pokrytą klejem.